Ponuka služieb
Image1\
 

Otváracie hodiny

Facebook

Body Wraps

 Zmluvný partner

 

VIBRAČNÉ PLOŠINY
len 10 minút denne.Stojíte a chudnete. 

Vibračná plošina je ideálnym pomocníkom pre formovanie postavy. Funguje na princípe vibrácií, ktoré spôsobujú reflexívne sťahovanie svalov, využíva reflex ako prirodzenú reakciu tela na narušenie rovnováhy za účelom zvýšenia stimulácie svalových vlákien. Je konštruovaný na základe teórie vyrovnaného pohybu do strán a akumulácie kmitania - tukové partie sú vystavené cvičeniu, ktoré núti telo spotrebovávať kalórie, čo vedie k rýchlemu odstraňovaniu nadbytočných tukov. Pracuje na báze prirodzených telesných reflexov, ktoré sú vyvolané vibráciami.

 

Reakcia tela na mechanické stimuly je prirodzená. Tieto stimuly produkujú strečové reflexy a výsledkom je rýchle a intenzívne zmršťovanie svalových vlákien (30 - 50krát za sekundu t.j 1800 – 3000 krát za minútu), čím sa stimuluje mnohonásobné opakovanie. Tréning na vibračnej plošine je bezpečný, jednoduchý a veľmi efektívny, kde za 10 minút dosiahnete rovnaké výsledky ako pri bežnom cvičení, ktoré trvá 1 hodinu. Je vhodný pre osoby všetkých telesných výkonností a vekových skupín. Nastavením účinných programov môže tento prístroj pôsobiť na rôzne skupiny ľudí, od netrénovaných starších až po profesionálnych športovcov.Na našich strojoch si môžete rovnomerne precvičiť vo vybraných polohách nohy, brucho, zadok, ruky a hornú časť tela - všetky svalové partie, aj také, na ktoré by ste ťažko hľadali iný druh športu.

 Významný vplyv vibračného cvičenia na vibračnej plošine bol preukázaný aj v oblasti medicíny - pozitívne výsledky zaznamenali pacienti s Parkinsonovou chorobou a inými degeneratívnymi ochoreniami.

U žien a starších osôb cvičenie na vibračnej plošine viedlo k výraznému spomaleniu priebehu osteoporózy (rednutie kosti) a napomohlo ku spevneniu kostného tkaniva. U mladších stimuluje rastové hormóny. V realizovaných výskumoch sa potvrdzuje vplyv celotelovej vibrácie z hľadiska:

Krátkodobý vplyv:

Plošinová vibrácia priamo pôsobí na motorické jednotky a nastáva svalová kontrakcia. Svaly sú nabudené a môžu pracovať rýchlejšie a efektívnejšie, takže môžu produkovať viac sily. Okamžitým účinkom je aj zlepšenie krvného obehu, pozitívne sa menia hematologické, biochemické a niektoré hormonálne parametre. Hodnoty stresového hormónu kortizolu klesali, testosterónu a rastového hormónu stúpali.

Dlhodobý vplyv:

Vibrácia má pozitívny vplyv na minerálnu hustotu kostí, jej dlhodobé pôsobenie sa využíva ako prevencia proti osteoporóze, zlepšenie rýchlosti v sile výkonu v šprinte. Ďalšie významné pozitíva oproti bežným tréningovým metódam sú minimálne zaťaženie celého tela a jednotlivých pasívnych štruktúr ako sú kosti, väzy a kĺby. Práve to je možné odporúčať osobám starším, s určitým typom ochorenia, poranenia a poruchou hmotnosti.

Priaznivé účinky vibračnej plošiny:

  • zaisťuje rýchlejšie odbúravanie podkožného tuku a znižuje hmotnosť
  • spevňuje pokožku a pomáha pri celulitíde
  • má lymfodrenážny účinok
  • znižuje stres, zlepšuje krvný obeh, zvyšuje silu a vytrvalosť
  • zvyšuje pružnosť svalov, ohybnosť kĺbov, znižuje bolesti krížov
  • pomáha vylučovať škodlivé látky z tela, rýchlejšie zotavenie po námahe
  • výrazne zvyšuje flexibilitu a rozsah pohybu, zlepšuje rovnováhu a koordináciu, má masážne a relaxačné účinky
  • účinne pôsobí pri liečbe bolesti a stuhnutosti kĺbov a svalov
  • možnosť použitia pri rehabilitácii a revitalizácii alebo po nehodách a úrazoch, pozitívny účinok pri skleróze multiplex
  • zvýšenie produkcie kolagénu pre hladšiu pleť 

Vibrafit je stroj, ktorý chudne za Vás!
Odporúčame cvičiť pravidelne a dlhodobo 10 - 20 minút denne, alebo minimálne 3x do týždňa.


**Na túto procedúru, ktorá trvá 10 poprípade 20 minút si prineste čisté ponožky na prezutie! (nie tie, v ktorých ste prišli. Z hygienických dôvodov nemôžete cvičiť ani naboso !) 

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com